Sprzedaż części używanych

Gdzie kupować używane części samochodowe?

Przejdź do naszego sklepu na allegro

Szacuje się, że w Polsce jest prawie 15 milionów zarejestrowanych samochodów osobowych. Niejednokrotnie są to auta wieloletnie i eksploatowane przez długi czas. Częste awarie takich samochodów sprawiają, że kwitnie rynek skupu i sprzedaży używanych części. W jaki sposób wybierać odpowiednie części zamienne, aby było to opłacalne?

Używane, czy nowe?

W przypadku samochodów stosunkowo młodych lepiej wybierać części nowe, jednak dla starszych modeli opcja ta często bywa zbyt droga. Z wiekiem wartość auta maleje, natomiast cena nowych części pozostaje taka sama, co prowadzi do sytuacji, w której koszt podzespołów staje się niewspółmiernie wysoki w porównaniu z wartością auta. W takim przypadku dobrym pomysłem jest kupno części używanych lub tańszych zamienników.

Gdzie szukać używanych części?

Sprzedaż części używanych prowadzona jest nie tylko przez sprawdzone firmy czy mechaników, ale także przez osoby prywatne. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na to, skąd pochodzą podzespoły i kupować z pewnych źródeł. Najwygodniejszą opcją jest zamówienie części u mechanika, który je od razu zamontuje. Jednak to wcale nie jest opcja najtańsza. Warto również zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm prowadzących skup części używanych. Mają one bogaty asortyment podzespołów i niejednokrotnie oferują również sprowadzenie interesujących nas części na zamówienie, co daje gwarancję, że będąone dopasowane do modelu naszego auta.

Nasza firma już od wielu lat zajmuje się skupem oraz sprzedażą części używanych do samochodów. Skontaktuj się z nami i dowiedz się czy posiadamy części do Twojego pojazdu.

Co mówią nasi klienci

Potrzebowałem nowe czujniki do mojej Jetty. Udało mi się je załatwić w ciągu kilku dni po bardzo dobrej cenie. Polecam serdecznie

Kuba

Ostrów Wielkopolski

alt

Napisz do nas

Sprzedaż używanych części do samochodu