Sprzedaż części używanych

Kliknij aby zadzwonić po pomoc

Holowanie auta zgodnie z przepisami

Auto pomoc to temat, z którym zetknął się praktycznie każdy doświadczony kierowca. Jednak niewiele osób w Polsce ma pojęcie o prawidłowych zasadach holowania uszkodzonych aut. Stosowanie nieprawidłowych linek holowniczych, złe oznakowanie czy brak zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy pojazdami zdarza się nagminnie. Wszystkie te kwestie reguluje kodeks drogowy. Jak zatem prawidłowo holować auto?

Bardzo ważne jest prawidłowe oznakowanie holowanego auta. Z tyłu, po lewej stronie pojazdu należy umieścić trójkąt ostrzegawczy lub zastosować żółty “kogut”.

Najczęstszym błędem jest włączenie świateł awaryjnych, które uniemożliwia sygnalizowanie manewrów. Przy słabej widoczności holowany pojazd powinien mieć również włączone światła pozycyjne. Błędne oznakowanie pojazdu grozi mandatem w wysokości 150 zł.

Auto pomoc na połączeniu giętkim powinno być przeprowadzone za pomocą linki lub taśmy oznakowanej biało-czerwonymi pasami lub jaskrawą chorągiewką. Odległość między pojazdami powinna w tym przypadku wynosić od 4 do 6 metrów. Przy holowaniu na połączeniu sztywnym odległość nie powinna przekraczać 3 metrów. Złamanie tych zasad grozi mandatem w wysokości 100 zł.

Pamiętajmy również, że zabronione jest samodzielne holowanie auta na autostradzie. Prawo do tego mają jedynie odpowiednie służby - pomoc drogowa - która ściągnie nasze auto na najbliższy parking lub zjazd. Podjęcie się tego zadania przez osobę prywatną grozi mandatem na kwotę 500 zł.

Potrzeba holowania może przytrafić się każdemu kierowcy, dlatego warto znać przepisy i zasady dotyczące tej czynności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej jednak skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej Auto pomoc. Zapewni nam to bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć mandatów.

Kliknij aby zadzwonić po pomoc

Co mówią nasi klienci

Byłem w trasie, kiedy samochód odmówił dalszej jazdy. Musiałem zadzwonić po Auto Pomoc. Znalazłem telefon w Google, a Pan bardzo szybko dotarł na miejsce i pomógł mi przewieźć samochód do warsztatu, gdzie usterka została szybko zdiagnozowana i naprawiona. Dziękuje za pomoc i polecam wszystkim!

Jacek

Świdnica

alt

Napisz do nas

Holowanie samochodu